django-filebrowser - en to tr_TR translation catalogue (88 entries)

en: Action applied successfully to '%s'
tr_TR: '%s' e İşlem başarı ile uygulandı

en: Flip horizontal
tr_TR: Yatay çevir

en: Flip vertical
tr_TR: Dikey çevir

en: Rotate 90° CW
tr_TR: Saat yönünde 90° çevir

en: Rotate 90° CCW
tr_TR: Saat yönüne ters 90° çevir

en: Rotate 180°
tr_TR: 180° Çevir

en: Error finding Upload-Folder (site.storage.location + site.directory). Maybe it does not exist?
tr_TR: Yükleme klasörü bulunurken hata  (site.storage.location + site.directory). Belki de yoktur?

en: The requested Folder does not exist.
tr_TR: Aranan klasör yoktur

en: The requested File does not exist.
tr_TR: Aranan dosya doktur

en: You do not have permission to access this file!
tr_TR: Bu dosyaya erişim izniniz yok!

en: Extension %(ext)s is not allowed. Only %(allowed)s is allowed.
tr_TR: %(ext)s uzantılarına izin yok. Sadece %(allowed)s izin var

en: Name
tr_TR: İsim

en: Only letters, numbers, underscores, spaces and hyphens are allowed.
tr_TR: Sadece harf, rakam, alt çizgi, boşluk ve tire

en: The Folder already exists.
tr_TR: Klasör zaten var

en: Actions
tr_TR: İşlemler

en: The File already exists.
tr_TR: Dosya zaten var

en: Folder
tr_TR: Klasör

en: Image
tr_TR: Resim

en: Document
tr_TR: Döküman

en: Audio
tr_TR: Ses

en: FileBrowser
tr_TR: Dosya Yönetici

en: The Folder %s was successfully created.
tr_TR: %s klasörü başarıyla oluşturuldu

en: Permission denied.
tr_TR: Erişim engellendi

en: Error creating folder.
tr_TR: Klasör oluşturma hatası

en: New Folder
tr_TR: Yeni Klasör

en: Select files to upload
tr_TR: Yüklenecek dosyaları seç

en: Upload
tr_TR: Yükle

en: Confirm delete
tr_TR: Silmeyi onayla

en: Successfully deleted %s
tr_TR: %s başarıyla silindi

en: Renaming was successful.
tr_TR: Yeniden adlandırma başarılı

en: Error.
tr_TR: Hata.

en: Currently
tr_TR: Aktif

en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Clear
tr_TR: Temizle

en: Please correct the following errors.
tr_TR: Lütfen hataları düzeltin

en: The Name will be normalized by converting or stripping all non-standard characters.
tr_TR: İsim, standart olmayan karakterler çıkartılarak veya dönüştürülerek normalleştirilecek

en: The Name will be converted to lowercase. Spaces will be replaced with underscores.
tr_TR: İsim küçük harflere çevrilecektir. Boşluk karakterleri altçizgiler ile değiştirilecek.

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: File not found
tr_TR: Dosya bulunamadı

en: Are you sure you want to delete "%(escaped_object)s"? All of the following items will be deleted:
tr_TR: Silmek istediğinize emin misiniz "%(escaped_object)s"? Listelenen tüm ögeler silinecektir:

en: ... and %(escaped_object)s more Files.
tr_TR: ... ve %(escaped_object)s daha fazla Dosyalar.

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Yes, I'm sure
tr_TR: Evet, eminim

en: Edit
tr_TR: Düzelt

en: Folder Information
tr_TR: Klasör Bilgisi

en: Date
tr_TR: Tarih

en: File Information
tr_TR: Dosya Bilgisi

en: Filesize
tr_TR: Dosya Boyutu

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Image Versions
tr_TR: Resim Versiyonları

en: Thumbnail
tr_TR: Küçük Resim

en: View Image
tr_TR: Resmi Göster

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save and continue editing
tr_TR: Kaydet ve düzenlemeye devam et

en: Drop files here to upload
tr_TR: Yüklemek için dosyaları buraya sürükleyin

en: Upload a file
tr_TR: Dosya yükle

en: Failed
tr_TR: Başarısız

en: {file} has invalid extension. Only {extensions} are allowed.
tr_TR: {file} geçersiz uzantıya sahip. Sadece {extensions} uzantılarına izin verilir.

en: {file} is too large, maximum file size is {sizeLimit}.
tr_TR: {file} çok büyük, en büyük dosya boyutu {sizeLimit}.

en: {file} is too small, minimum file size is {minSizeLimit}.
tr_TR: {file} dosyası çok küçük, en küçük dosya boyutu {minSizeLimit}.

en: {file} is empty, please select files again without it.
tr_TR: {file} boş, lütfen tekrar dosyaları bunsuz seçin.

en: The files are being uploaded, if you leave now the upload will be cancelled.
tr_TR: Dosyalar yükleniyor, eğer şimdi çıkarsanız yükleme iptal edilecek.

en: Please enable Javascript to upload files.
tr_TR: Lütfen dosya yüklemek için javascripti aktifleştiriniz.

en: Help
tr_TR: Yardım

en: Allowed
tr_TR: İzin verilen

en: Max. Filesize
tr_TR: Max. dosya boyutu

en: Filename
tr_TR: Dosya Adi

en: Home
tr_TR: Ana Sayfa

en: Select
tr_TR: Seç

en: Versions
tr_TR: Sürümler

en: Filter
tr_TR: Filtre

en: By Date
tr_TR: Tarihe Göre

en: Any Date
tr_TR: Herhangi bir Tarih

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Past 7 days
tr_TR: Son 7 Gün

en: This Month
tr_TR: Bu Ay

en: This year
tr_TR: Bu Yıl

en: By Type
tr_TR: Tipe Göre

en: All
tr_TR: Hepsi

en: result
tr_TR: sonuç

en: results
tr_TR: sonuçlar

en: total
tr_TR: toplam

en: Type
tr_TR: Tip

en: Results
tr_TR: Sonuçlar

en: %(counter)s result | %(counter)s results
tr_TR[0]: %(counter)s sonuçları
tr_TR[1]: %(counter)s sonuçları

en: %(full_result_count)s total
tr_TR: %(full_result_count)s toplamı

en: Search
tr_TR: Arama
