django-filebrowser - en to sv translation catalogue (87 entries)

en: Action applied successfully to '%s'
sv: Åtgärden utfördes på '%s'

en: Flip horizontal
sv: Vänd horisontellt

en: Flip vertical
sv: Vänd vertikalt

en: Rotate 90° CW
sv: Rotera 90° medsols

en: Rotate 90° CCW
sv: Rotera 90° motsols

en: Rotate 180°
sv: Rotera 180°

en: Error finding Upload-Folder (site.storage.location + site.directory). Maybe it does not exist?
sv: Kunde inte hitta uppladdningsmappen (site.storage.location + site.directory). Den kanske inte existerar?

en: The requested Folder does not exist.
sv: Den valda mappen existerar inte.

en: The requested File does not exist.
sv: Den valda filen existerar inte.

en: You do not have permission to access this file!
sv: Du har inte behörighet att komma åt denna filen!

en: Extension %(ext)s is not allowed. Only %(allowed)s is allowed.
sv: Filändelsen %(ext)s är inte tillåten. Endast %(allowed)s är tillåtna.

en: Name
sv: Namn

en: Only letters, numbers, underscores, spaces and hyphens are allowed.
sv: Endast bokstäver, understreck, mellanslag och bindestreck är tillåtna.

en: The Folder already exists.
sv: Mappen existerar redan.

en: Actions
sv: Åtgärder

en: The File already exists.
sv: Filen existerar redan.

en: Folder
sv: Mapp

en: Image
sv: Bild

en: Document
sv: Dokument

en: Audio
sv: Ljud

en: The Folder %s was successfully created.
sv: Mappen %s skapades.

en: Permission denied.
sv: Behörigheter saknas.

en: Error creating folder.
sv: Något blev fel när mappen skapades.

en: New Folder
sv: Ny mapp

en: Select files to upload
sv: Välj filer att ladda upp

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Confirm delete
sv: Bekräfta radering

en: Successfully deleted %s
sv: %s raderades

en: Renaming was successful.
sv: Namnändringen lyckades.

en: Error.
sv: Fel.

en: Currently
sv: Nuvarande

en: Change
sv: Ändra

en: Clear
sv: Rensa

en: Please correct the following errors.
sv: Var vänlig korrigera följande fel.

en: The Name will be normalized by converting or stripping all non-standard characters.
sv: Namnet kommer normaliseras genom att konvertera eller ta bort alla otillåtna tecken.

en: The Name will be converted to lowercase. Spaces will be replaced with underscores.
sv: Namnet kommer konverteras till gemener. Mellanslag ersätts med understreck.

en: Submit
sv: Skicka

en: File not found
sv: Filen hittades inte

en: Are you sure you want to delete "%(escaped_object)s"? All of the following items will be deleted:
sv: Är du säker att du vill radera "%(escaped_object)s"? Alla dessa objekt kommer raderas:

en: ... and %(escaped_object)s more Files.
sv: ... och ytterligare %(escaped_object)s filer.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Yes, I'm sure
sv: Ja, jag är säker

en: Edit
sv: Redigera

en: Folder Information
sv: Mappinformation

en: Date
sv: Datum

en: File Information
sv: Filinformation

en: Filesize
sv: Filstorlek

en: Size
sv: Storlek

en: Image Versions
sv: Bildversioner

en: Thumbnail
sv: Miniatyrbild

en: View Image
sv: Visa bild

en: Delete
sv: Radera

en: Save
sv: Spara

en: Save and continue editing
sv: Spara och fortsätt redigera

en: Drop files here to upload
sv: Välj filer att ladda upp

en: Upload a file
sv: Ladda upp

en: Failed
sv: Misslyckades

en: {file} has invalid extension. Only {extensions} are allowed.
sv: {file} har en ogiltig filändelse. Endast {extensions} är tillåtna.

en: {file} is too large, maximum file size is {sizeLimit}.
sv: {file} är för stor, maximal filstorlek är {sizeLimit}.

en: {file} is too small, minimum file size is {minSizeLimit}.
sv: {file} är för liten, minsta filstorlek är {minSizeLimit}.

en: {file} is empty, please select files again without it.
sv: {file} är tom, var vänlig välj filer igen utan den.

en: The files are being uploaded, if you leave now the upload will be cancelled.
sv: Filerna laddas upp just nu, om du lämnar sidan kommer uppladdningen avbrytas.

en: Please enable Javascript to upload files.
sv: Aktivera JavaScript för att ladda upp filer.

en: Help
sv: Hjälp

en: Allowed
sv: Tillåten

en: Max. Filesize
sv: Maximal filstorlek

en: Filename
sv: Filnamn

en: Home
sv: Hem

en: Select
sv: Välj

en: Versions
sv: Versioner

en: Filter
sv: Filtrera

en: By Date
sv: På datum

en: Any Date
sv: Alla datum

en: Today
sv: Idag

en: Past 7 days
sv: Senaste 7 dagarna

en: This Month
sv: Denna månad

en: This year
sv: I år

en: By Type
sv: På typ

en: All
sv: Alla

en: result
sv: träff

en: results
sv: träffar

en: total
sv: totalt

en: Type
sv: Typ

en: Results
sv: Träffar

en: %(counter)s result | %(counter)s results
sv[0]: %(counter)s träff
sv[1]: %(counter)s träffar

en: %(full_result_count)s total
sv: %(full_result_count)s totalt

en: Search
sv: Sök
